Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin ardından bölgedeki depremzedelerin ısınma ihtiyacının karşılanması için Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından bir çalışma başlatıldı.

Sanayiciler ve köylerde yaşayan vatandaşların getirdiği odunlar, Bölge Müdürlüğünün katkıları ile toplanarak, sobada yakılacak şekilde kesildi. Ardından kamyonlara yüklenen odunlar, deprem bölgesine gönderildi.

Kastamonu'da Ağaca Çarpan Araba İki Parçaya Bölündü:''Sürücü Sıkıştı Zorlukla Çıkartıldı'' Kastamonu'da Ağaca Çarpan Araba İki Parçaya Bölündü:''Sürücü Sıkıştı Zorlukla Çıkartıldı''

Kastamonu Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu, depremin herkesi derinden üzdüğünü belirtti.

Depremin ardından direkt çalışmalara başlandığını söyleyen Sönmezoğlu, ​"6 Şubat sabahı Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey'in talimatları ile Türkiye'deki tüm orman teşkilatları harekete geçti. Genel Müdürümüz 'Orman Kurtarma Timi' ORKUT ekiplerini, kamyonları ve tüm insan gücünü deprem bölgesine göndermek üzere gerekli hazırlıkları yapmamız talimatını verdi. Aynı şekilde treylerler ve ekskavatörleri göndermemiz talimatını verdi. 07.00 sularında 3 treyleri, ekskavatörlerle yola çıkardık. İki damperli kamyona odun yükledik, 4 pikap, 2 minibüsü yardım malzemeleri ile doldurup 15 ORKUT ekibimizi yola çıkardık." ifadeleri ile konuştu.

Gün içinde yardımları göndermeye devam ettiklerini anlatan Sönmezoğlu, "Hemen ardından arama kurtarma işçileri ve malzemeleri, deprem mağdurlarına biraz olsun destek olunabilecek yardım malzemeleri ile doldurduğumuz 34 pikabı o gün yola çıkardık. 7 Şubat sabahı ekiplerimiz, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya'ya ulaştı." dedi.