Düşünce ve öğretileriyle asırlardır sevgi, hoşgörü, birlik, beraberlik ve barışı öğütleyen Hacı Bektaş Veli’yi en doğru şekilde anlatmak amacıyla 22 - 26 Ağustos 2023 tarihleri arasında Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bir dizi etkinlikler düzenlenecek. 

Bu programla, ecdadımızdan aldığımız ilham ile Hacı Bektaş Veli’yi anma etkinliklerinde Ülkemizin dört bir yanından 160 genç bir araya getirilerek gençlere sevgi, hoşgörü, birlik, beraberlik, barış, ahlak ve dürüstlük gibi değerlerin genç kuşaklara aktarılması amaçlanmakta. 

Hacı Bektaş Veli'nin Dini Ne? Hacı Bektaş Veli'nin Dini Ne?

“Hacı Bektaş Veli Anma Etkinlikleri: Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım Gençlik Kampı” programı, gençlerimizin tarihi, milli ve manevi duygularını perçinlemek amacıyla yurtiçinden katılacak gençlerin buluşması amacıyla 22 - 26 Ağustos 2023 tarihleri arasında Nevşehir’in Hacıbektaş İlçesinde gerçekleştirilecek. 

Bu programla, ortak tarih ve kültür değerlerimizden olan Hacı Bektaş Veli’nin ölümünün 752. yıldönümünde anılması amaçlandı.