İlköğretim Haftası kutlama programı gerçekleşti İlköğretim Haftası kutlama programı gerçekleşti

Nevşehir Gülşehir Karayolu 10.km de Bulunan Bu Hoş Ören Yeri Yol Üzerinde Gülşehir’e Giderken Sol’da Bulunmaktadır. Çat Vadisinin Girişi Olan Bu Ören Yerinde Muhtelif Manastır Ve Kiliseler Bulunmaktadır. Girişler Fiyatsızdır.

MS: 964 İle 965 Seneleri Arasında Bizans İmparatoru Nikephoros Photas’ın Bu Bölge de Konaklamasının Ardından 200 Seneye Yakın Bir Vakit Bizans Şehri Olarak Kurulmuş Ve Ehemmiyetli Bir Piskopozluk Merkezi Olmuştur. Hristiyanlığın Dağılmasında da Ehemmiyetli Bir Merkez Olmuştur.

Burayı Gezmek İçin En Az 1 Saat’e İhtiyacınız Olacak Ona Göre Zaman Ayırabilirsiniz. Toplamda 5 Alan Bulunmaktadır. Özellikle 2. Ve 3. Alanlara Hayran Kalacağınızı Belirtmek İsterim. Mantar Şeklinde Bulunan Peri Bacası’nı da Kesinlikle Unutmayın.

Burayı Dolaşmak İçin En Az 1 Saat’e Gereksiniminiz Olacak Ona Göre Zaman Ayırabilirsiniz. Toplamda 5 Alan Bulunmaktadır. Özellikle 2. Ve 3. Alanlara Hayran Kalacağınızı Belirtmek İsterim. Mantar Biçiminde Bulunan Peri Bacası’nı da Netlikle Unutmayın.
En Son Ziyaretimde Karşılaştığım 2 Rehber Köpeklerimiz İçinde Minik Atıştırmalıklar Hem Sizi Hem de Onları Çok Mutlu Edecektir.

Ayrıca Vadi’den Yürüyerek Çat Kasabasına Kadar Erişilebildiğini Belirten Şahıslar Olmuştu Ama Şuana Kadar Sınama Bahtım Olmadı Sınayan Dostlar Bu Vadi Hakkında Bildiklerini Yorum Olarak Yazabilir.