Deprem sebebiyle AFAD koordinasyonunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Festival Park'ta kurulan çadır kente gelen aileler, evcil hayvanlarını da yanlarında getirdi.

Nurdağı'nda çadır hırsızı tutuklandı Nurdağı'nda çadır hırsızı tutuklandı

Çocukların en büyük ilgi odağı ise "Boncuk" adı verilen tavşan oldu. Çocukların peşinden koşarak yakalamaya çalıştığı tavşan zaman zaman yetişkinlerin de yüzünü güldürdü.

Depremzedelerden Hanifi Yılmaz, çadır kentteki depremzedelerin tavşanı sevdiğini belirtti. Yılmaz, depremde hasar alan evlerine giremediklerini de söyledi. Çocukların eve girmeye korktuklarını ifade eden Yılmaz, çadır kentte yaşamlarına devam ettiklerini belirterek şu cümleleri de ekledi:

"Ben aslında tavşanı unutmuştum ama kızım ağladı, 'Evden çıkmam' diye. Ben koşa koşa o deprem anında evden tavşanı aldım. O günden bu yana yanımızda." 

"Boncuk"u 3 aydır beslediklerini söyleyen Yılmaz, "Tavşanı buraya getirdik, dışarı bıraktık, biz numaralara bakarak giriyoruz çadırlara, o gelip çadırı buluyor. Herkes fotoğraf çekiyor, seviyorlar. Tüm depremzedeler tavşanımızı seviyor, onlara da moral oluyor." ifadelerini kullandı.

Hanifi Yılmaz'ın 6 yaşındaki kızı Hilal de çok sevdiği tavşanı yanlarında olduğu için sevinç duyduğunu söyledi.

Depremzede Aynur Kal ise "Sultan", "Badem", "Güneş" ve "Deniz" adı verdiği muhabbet kuşları ile çadır kente yerleştiğini ifade ederek, "Depremde kuşlarımızı bırakmadık. Hava soğuk, elektrikler yok, su yok, doğal gaz gitti, ben bunları nasıl bırakırım." dedi.

Evlerine giremediklerini söyleyen Kal, "Ben böyle bir deprem görmedim. Zannedersin bir atom bombasını atarlar da öyle bir ses oldu." dedi.

AA-20230218-30344796-30344786-CADIR_KENTTEKI_DEPREMZEDELER_EVCIL_HAYVANLARINI_YANLARINDAN_AYIRMIYORAA-20230218-30344796-30344784-CADIR_KENTTEKI_DEPREMZEDELER_EVCIL_HAYVANLARINI_YANLARINDAN_AYIRMIYORAA-20230218-30344796-30344792-CADIR_KENTTEKI_DEPREMZEDELER_EVCIL_HAYVANLARINI_YANLARINDAN_AYIRMIYOR