Fazıl Say ile Serenad Bağcan, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenenler için başlatılan "Bir Kira Bir Yuva" kampanyası kapsamında sahne aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, konser öncesi gerçekleştirdiği konuşmasında, İzmir'in yüce gönüllü insanlarıyla yüce gönüllü sanatçıların, depremde evlerini kaybedenler adına bir araya geldiğini ifade etti.

Afetzedelerin derdine derman olmak amacıyla başlattıkları kampanyanın gün geçtikçe büyüdüğünü söyleyen Soyer, "Sanatçılarımız muhteşem bir destek sundular. İki gece verecekleri konserlerin biletleri iki saat içinde bitti ve 2 milyon 400 bin lira civarında para birikti. Hafta başı depremzedelere yuva olmak için gidiyor." dedi.

Soyer, depremin yaralarını sarmak adına yaptıkları çalışmanın uzun soluklu olduğuna dikkat çekerek şunları ekledi:

İzmir'de çocuklar için "Büyülü Orkestra" İzmir'de çocuklar için "Büyülü Orkestra"

"Belki yıllarca sürdüreceğiz bu kampanyayı ve yıllarca o yaralar kapanmayacak. Bir sene içinde mucizeler yaratılmayacak onu biliyoruz. Başka bir şey daha biliyoruz, bu topraklarda 100 yıl önce olağanüstü büyük bir yıkımın arkasından, yıllarca süren işgalin arkasından kahraman atalarımızın yarattığı bir mucizeydi cumhuriyet. Bugün büyük yıkımın arkasından da bir büyük Türkiye doğacak hiç kimse umudunu kaybetmesin. Taşlar yerine oturacak hiç merak etmeyin."