Kaza, geçtiğimiz Salı akşam saatlerinde Haramidere E-5 yanyol üzerinde gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, Aleyna Nur Gökçe (21) evine gitmek için kaldırımda yürüdüğü sırada S.H. kontrolündeki otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. Kaza sonrası ihbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Gökçe, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kaza sonrası polis ekipleri tarafından gözaltına alınan S.H.'nin daha önceden ehliyetine el konulduğu ve yasal sınırın altında 0.40 promil alkollü olduğu tespit edilirken, yapılan işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Durumunun ağır olduğu öğrenilen Aleyna Nur Gökçe ise Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı. Aile, kafatasında kırıkların mevcut olduğunu, beyin kanaması, akciğer kanaması, omuriliğinde kalçasında kol ve bacaklarında kırıkların olduğunu belirtti. Aile, adli kontrolle serbest kalan 35 yaşındaki sürücü Sezer H.'nin ehliyetsiz ve alkollü olduğunu öne sürdü. Hastane önünde bekleyen anne Döndü Çalboğazlı duruma tepki gösterdi.

aleynaaaaa

Olaya ilişkin konuşan genç kızın ağabeyi Hakan Gökçe, "Adam hem 2 ay önce ehliyetini kaptırmış, hem ehliyetsiz hem alkollü, hem de kız kardeşim şu an makineye bağlı yaşıyor. Bu savcıya, hakime sesleniyorum ben. Bu nasıl adalet, bu nasıl bir şey, nasıl bırakıyorsunuz. Biz Aleyna için adalet istiyoruz. Her yerde sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Böylem bir haksızlık olamaz. Savcılığın bunu bırakması bence savcının bile bu soruşturmada incelenmesi lazım ya da değişmesi lazım. Benim kız kardeşim burada yaşam mücadelesi veriyor, her an haber alabilirim ama bu şahıs elini kolunu sallayarak geziyor. Buradan herkese sesleniyorum, Aleyna için adalet istiyoruz" dedi.

Anne Döndü Çalboğazlı, şunları söyledi: 'Yavrum, salı gününden beri hastanede. Doktor 'Sadece mucize bekleyin' diyor. Kuran-ı Kerim okuyorum başında, başka bir şey yok. Sadece kalbi atıyor. Melekti yavrum, evimin neşesiydi. Yavrum hostes olacaktı. Sürücü tutuklansın istiyorum. Ben burada böyle değilim gece, gündüz böyleyim. Kalbim yanıyor, burayı sadece anneler anlar. Bu başka acıya benzemiyor. Anne acısını anne olan bilir. Ben her şeye katlandım ama bu çok zormuş. Sadece adaletin yerini bulmasını istiyorum.'

aaaa

Görgü tanığı Erhan Akdeniz de, "Akşam saatlerinde burada bir araç çok hızlı geliyordu. Bir kız da AVM'ye gidiyordu, önündeki minibüs durunca, araç fren yapmayıp direkt o tarafa kırıp kıza çarptı. Sürücü kaçmadı burada bekledi. Alkollü olup olmadığından emin değilim ama lavaboya gitti, elini yüzünü yıkadı bekledi" diye konuştu.