Etkinlik, Kayseri'nin yanı sıra

  • Nevşehir,
  • Aksaray,
  • Kırşehir,
  • Niğde,
  • Sivas ve Yozgat gibi 7 ilden gelen 101 proje ile Süleyman Demirel Spor Salonu'nda düzenlendi.

626 proje arasından seçilen 101 proje, jüriler tarafından yapılan ön değerlendirmelerin ardından bölge yarışmasına katılmaya hak kazandı. Bu projelerde toplam 187 öğrenci ve 77 danışman öğretmen yer aldı. Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri ile süslenen sergide, öğrenciler kendi projelerini sergileyip jüri üyelerine sunma fırsatı buldu.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Erciyes Üniversitesi'nin TÜBİTAK tarafından düzenlenen bu önemli organizasyona ev sahipliği yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 101. yılına denk gelen bu etkinlikte, 101 projenin sergilenmesinin anlamlı bir tesadüf olduğunu belirtti. Gençlere seslenen Prof. Dr. Altun, "Ülke olarak sizin fikirlerinize ve projelerinize ihtiyacımız var. Bu tür programların yaygınlaşması çok önemli. Bu yarışmada elenen ya da kaybeden bir proje kavramını aklınızda hiçbir zaman tutmayın. Sizin bu noktaya gelmeniz büyük bir başarı ve özgüven kaynağıdır." dedi.

Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi Voleybol Takımları Çifte Şampiyonluk Kazandı! Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi Voleybol Takımları Çifte Şampiyonluk Kazandı!

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'ın gönderdiği mesajda ise yarışmaya katılan öğrencilere başarı dilekleri iletildi. TÜBİTAK Proje Yarışmaları Kayseri Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Oğuz Demiryürek, öğrencilerin 3 gün boyunca sürecek yarışmada projelerini sergileyeceğini ve diğer projeleri de inceleyerek farklı fikirlere ulaşma fırsatı bulacaklarını söyledi.

Açılışın ardından sergi ziyaretçilere açıldı. Üç gün sürecek etkinlikte projeler sergilenecek ve jüri üyeleri tarafından değerlendirmeler yapılacak. Yarışmanın birincileri, ikincileri ve üçüncüleri 25 Nisan Perşembe günü saat 10.00'da Sabancı Kültür Sitesi'nde düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

Yeni ProjelerProje2024 23 Nisan101 Proje

Editör: Kapadokya Medya