Endonezya'nın petrol ve gaz şirketi Pertamina'ya ait olan akaryakıt depolama istasyonunda dün akşam meydana gelen yangın sebebiyle 2'si çocuk olmak üzere 18 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişiden ise hala haber alınamıyor.

Aralarında ciddi yanıkları olanların da bulunduğu 35 yaralının hastanelerdeki tedavisi devam ediyor. Nüfusun yoğun olduğu bir bölgede bulunan istasyondaki yangın sebebiyle yüzlerce kişi tahliye edildi.

Bu sırada, bölge halkı gün içinde yangında küle dönen evlerine dönerek işe yarar eşyalarının olup olmadığını kontrol etti. Diğer yandan, Pertamina yangın sebebiyle resmi olarak özür dilerken yangının çıkış sebebi hakkında soruşturma devam ediyor.

Cezaevindeki mahkumlardan filmleri aratmayan kaçış planı Cezaevindeki mahkumlardan filmleri aratmayan kaçış planı

Kuzey Cakarta İtfaiye Teşkilatı yetkilileri, dün Cakarta'daki akaryakıt depolama istasyonunda yerel saatle 20.00'de yangın çıktığını açıklamıştı.

Birçok patlamaya sebep olan yangın, hızla bölgedeki binalara sıçramıştı. Yangında ilk belirlemelere göre 14 kişi yaşamını yitirmiş, onlarca kişi ise yaralanmıştı.

Pertamina'nın bölge sorumlusu Eko Kristiawan, son günlerde etkili olan şiddetli yağışlarda muhtemelen yıldırım düşmesi sonucunda istasyondaki bir borunun koptuğunu ancak yangın nedeniyle ülkenin akaryakıt tedarikinin etkilenmeyeceğini belirtmişti.

AA-20230304-30476426-30476421-ENDONEZYADA_AKARYAKIT_DEPOSUNDA_CIKAN_YANGINDA_OLENLERIN_SAYISI_18E_YUKSELDI (1)