Borsada Genç Yatırımcı Sayısı Revaçta Borsada Genç Yatırımcı Sayısı Revaçta

7. Toplu Sözleşme görüşmelerinde kamu işveren ve sendikaların uzlaşamaması sonucunda zam kararı için Kamu Görevlileri Hakem Heyeti devreye girecek. Heyet kararının 31 Ağustos'a kadar açıklanması beklenirken Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuya ilişkin açıklamaları, emeklilerin de yüzünü güldürdü. "Emeklilerle ilgili de ayrıca Bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil.'' diyen Başkan Erdoğan'ın bu müjdesinin ardından ülkemizdeki yaklaşık 15 milyon civarında emekli 'Emekliye ara zam ne zaman yapılacak? Emekli maaşı ne kadar olacak?' sorularının cevabını arıyor. İşte tüm merak edilenler...

EMEKLİYE ARA ZAM NE ZAMAN YAPILACAK?

Önümüzdeki Ocak ayında SSK ve Bağ- Kur emeklileri bu yılın ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon oranında zam, memur emeklileri toplu sözleşme artışı ve enflasyon farkı alırken, ayrıca bir iyileştirme de söz konusu olacak. Bu iyileştirme Ocak ayı öncesinde 'ara zam' şeklinde bekleniyor. Maaş artışları yasal düzenleme ile hayata geçirilebiliyor. Meclis'in Ekim ayında açılması sebebiyle emeklilerin gelirini artıracak düzenleme en erken Ekim ayında Meclis'e taşınacak. Ekim ayında Meclis'in açılmasının ardından sürecin başlayacağı belirtiliyor.

Öte yandan A Haber canlı yayınına katılan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da emekli maaşları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. "Emekli maaşında ciddi bir iyileştirme olacak" diyen Yıldırım, yapılacak çalışma ile ilgili tarih de vererek "Meclis açılır açılmaz emekli maaşı çalışması yapılacak" ifadelerini kullandı.