''Balıkesir'de 18 aranan kişiden 11'i tutuklandı'' ''Balıkesir'de 18 aranan kişiden 11'i tutuklandı''

İlçede otelleri bulunan bazı otel sahipleri Edremit Kaymakamlığı ile iletişime geçerek tesislerinde depremde evleri yıkılan depremzedeleri 2-3 ay süreyle misafir etmek istediklerini söyledi.

Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği Kurucu Başkanı Turizmci Yahya Yavuz Türk milletine ve devlete başsağlığı dileyerek şu cümleleri kurdu:

"Bu deprem münasebetiyle dün itibariyle otelimizin kışlık bölümünü hemen hizmete soktuk. Bugün itibariyle de kaymakamlıkla görüşerek otelimizi bu bölgeye gelecek olan depremzedelere açtık. Bütün hazırlıklarımızı buna göre tamamladık. En az 2-3 ay kalacak şekilde, havalar düzelinceye kadar devletimiz imkanları yaraları sarıncaya kadar misafir edeceğiz."

Otellerindeki tadilatı durdurup hazırlıklara başladıklarını belirten Yavuz, "Merkezi sistemli otelimiz kaloriferli olduğu için burada yaşam alanı da daha rahat olacağı için insanların barınması için açtık tesisimizi." dedi.

Grel Mahallesi'nde bulunan 5 yıldızlı termal otelin yetkili kişisi turizmci Mehmet Özgen de "Bu soğukta, açıkta kalanlara Kaz Dağı eteklerindeki 5 yıldızlı otelimizi açtık. Hem onların sıcacık bir ortamda fiziken rahat etmelerini sağlamak hem de o felaket ortamından biraz da olsa uzaklaşarak psikolojik durumlarına yararlı olabilir düşüncesiyle yurttaşlarımızı otelimize bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

AA-20230207-30206737-30206735-EDREMITTEKI_TURIZM_ISLETMELERI_DEPREMZEDELERI_KONUK_ETMEYE_HAZIRLANIYOR