Düzce Belediyesi, depremzedelerin şehir içerisinde toplu ulaşım araçlarını ücretsiz kullanmasına imkan sağlayan "Tek Yürek Kartı" uygulamasını aktifleştirdi.

Uygulamada, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) depremzede listesinde bulunan vatandaşlar, sınırsız ve ücretsiz şekilde seyahat etme hakkına sahip oldu.

Belediye Başkanı Faruk Özlü tarafından yapılan yazılı açıklamada, devlet millet el ele vererek başlatılan yardım kampanyalarının devam ettiği belirtildi.

Bir yandan çadır kentler için üretilen tuvalet, duş, bebek odası gibi öncelikli ihtiyaçları gidermeye çalıştıklarını belirten Özlü, "Tüm bunların yanında ulaşım konusunda da Düzce'de misafir ettiğimiz kardeşlerimiz için 'Tek Yürek Kart' uygulamasını başlattık. Bu uygulama ile misafir afetzede kardeşlerimiz Ulaşım AŞ'ye ait araçlarımızdan ücretsiz olarak faydalanabilecek." dedi.

Depremzedelerin uygulamadan yararlanabilmesi için Bahçeşehir Mahallesi'ndeki Zahidül Kevseri Kız Öğrenci Yurdunda belediyenin açtığı stanta başvuru yapması gerekmekte.

Başvuru yapan afetzede vatandaşlar, Cedidiye Mahallesi Bolu Caddesi Kazım Demir İş Hanı'nda bulunan Ulaşım AŞ Kent Kart ofisinden kartlarını alabilecek.

AA-20230226-30417552-30417551-DUZCEYE_GELEN_DEPREMZEDELER_ULASIMA_UCRET_ODEMEYECEK-min