İstanbul Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamalar yapan şampiyon ikili, çok mutlu olduklarını aktardı.

İlk olarak söz alan Semih Saygıner, dünya şampiyonu olmanın çok ayrıcalıklı olduğunu ve bilardo branşında Türkiye'nin milli takımlar düzeyinde dünyada 1 numara olduğunu belirtti.

AA-20230313-30556755-30556751-DUNYA_SAMPIYONU_BILARDOCULAR_SEMIH_SAYGINERTAYFUN_TASDEMIR_IKILISI_YURDA_DONDU-min

Türkiye'nin dünyada bilardoyu domine etmesinin sonuçlarının şampiyonluklar olduğunu da ekleyen Semih Saygıner, turnuvanın kendileri için çok özel geçtiğini ifade ederek şunları ekledi:

"Tayfun ile biz, 2003 ve 2004 yıllarında dünya şampiyonu olmuştuk. 19 sene sonra tekrar ekip olup dünya şampiyonu olmak ve böyle bir zor dönemde, bu başarıyı getirmek bizi çok mutlu etti. İnanılmaz bir olay yaşandı Türkiye'de. Evler yıkıldı, insanlar vefat etti, ailelerini kaybetti. Biz 1 hafta evden çıkamadık. Sanki aileden birini kaybetmiş gibi üzüldük. Ama bu başarıyla insanların yüzünde ufak bir tebessüm yaşatabildiysek, bizim için en değerlisi o. Umarım herkesi mutlu etmişizdir."

Dünya şampiyonu olmanın emek ve çalışma gerektirdiğini ve bunun için çok çalıştıklarını da aktaran Semih Saygıner, "Tayfun, ben ve diğer sporcu arkadaşlarımız, sonuna kadar mücadele eden, çok iyi hazırlanan, spora önem veren, bilardonun spor olarak anılmasına katkıda bulunan bir camiayız. Gençlerde dünya şampiyonu olan Burak Haşhaş gibi bu spora önem veren, bundan 15 sene sonra da dünya şampiyonlukları getiren isimlerin olması için çalışıyoruz. Çok duygusal bir turnuva yaşadım. 59 yaşına girdim. Belki de son kez yaşayacağım bunu. Çünkü bilardo gibi bir sporda sürekli başarı çok zordur. Rakibiniz oynarken oturuyorsunuz, herkes şampiyon olmak istiyor. Benim için çok özeldi, Tayfun ile olması çok özeldi. Çünkü ilk şampiyonluğu onunla 19 sene önce yaşadım. Neredeyse insanların hayattan elini çektiği bir yaşta bu şampiyonluğu ülkeme getirdiğim için çok mutluyum." dedi.

Semih Saygıner'in ardından konuşan Tayfun Taşdemir de, üst üste 3. kez gelen bu başarıda emeği bulunduğu için mutlu olduğunu aktardı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Kıbrıslı Türklerle buluştu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Kıbrıslı Türklerle buluştu

Kazanılması gereken çok turnuva olduğunu da ekleyen Taşdemir, "İnşallah nice başarılara diyorum. Yeni başarıları ülkemizle paylaşmak istiyoruz." ifadelerine yer verdi.

Milli takımlarda ilk şampiyonluğunu Semih Saygıner'le yaşadığını da belirten Tayfun Taşdemir, sözlerini şöyle tamamladı:

"Benim milli takımlarda ilk şampiyonluğum ustayla birlikte oldu. 2023 benim için eski ilk şampiyonluğu hatırlattı. Ülkenin duayeniyle bu yükü alıp şampiyonluğa ulaşmak çok güzeldi. Bu sene dünya şampiyonu olmuştum ama bu şampiyonluk çok daha farklıydı. Zaten sevincimi görürsünüz. İçinde olduğumuz ortam, ustayla olan birlikteliğimiz ve milli takım, bu sevinci katladı. Bu anlamda çok özeldi benim için. Çok mutlu ve gururluyum."