İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Diyarbakır Silvan kara yolundaki çadır kentte barınan afetzede ailelerin çocukları için oluşturulan ve 176 öğrencinin yararlandığı "Mini Eğitim Kampüsü"nde ana sınıfı, özel öğretim sınıfı, çocuklar için etkinlik alanı ve kütüphane bulunuyor.

Çadır kentte ek olarak üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere eğitim verilen çadır kuruldu.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mürsel Çapras, depremden etkilenen çocukların yaşadığı travmayı atlatmaları için etkinlik çadırları açtıklarını belirtti.

Çapras, "Anasınıfımız şu an aktif olarak çalışıyor. Kurslarımız ve kütüphanelerimiz açıldı. Yarın okullar açılıyor. Çadır kentte kalan öğrenciler de taşımalı eğitim kapsamında okullarına taşınacak. İnşallah yarından itibaren çocuklarımızı okullarıyla buluşturacağız." ifadelerini ekledi.

Üniversite sınavına hazırlanan Ahmet Dağ ise depremden dolayı çadır kentte kaldığını belirtti.

Diyarbakır’da 3 Kişinin Öldüğü Silahlı Kavgada: ''Tutuklu Sayısı 2’ye Çıktı'' Diyarbakır’da 3 Kişinin Öldüğü Silahlı Kavgada: ''Tutuklu Sayısı 2’ye Çıktı''

Riskli olduğu için evlerine gidemediklerini söyleyen Dağ, "Bize kitap verdiler. Öğretmenlerimiz de var. Çadır kentte kurs açıldığı için memnunuz. Derslerden geri kalmıyoruz. Sınava burada hazırlanıyoruz. İyi bir üniversite kazanmak için çabalıyorum." dedi.

AA-20230228-30433938-30433926-DIYARBAKIRDAKI_CADIR_KENTTE_OGRENCILER_ICIN_MINI_EGITIM_KAMPUSU_OLUSTURULDU-min