Diyarbakır'da, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar alan Galeria İş Merkezi ve üstündeki sitede ekiplerin çalışmaları neticesinde kurtarılan 2 kedi, tedavilerinden sonra sahiplerine verildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesi koordinasyonuyla kentte merkez Sur, Yenişehir ve Bağlar ilçelerinde ilk etapta ağır hasarlı 35 yapının yıkımı için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Böylece merkez Yenişehir ilçesinde ağır hasar gören Galeria İş Merkezi ve üstündeki sitede, arama kurtarma çalışmalarının tamamlanmasının ardından dün başlayan yıkıma, içeride kedilerin olduğunun tespit edilmesi üzerine ara verilerek hayvanları kurtarma çalışması gerçekleştirildi.

AFAD ekiplerin tarafından alana getirilen vinç ile sitedeki binanın katlarına yerleştirilen kafesler sayesinde dün gece çıkarılan 2 kedi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavileri sonrasında sahipleri Ezra Elbistan ve Velat Karakaplan'a verildi.

Kavgada Bıçakla Yaralanan Genç:'' Hayatını Kaybetti'' Kavgada Bıçakla Yaralanan Genç:'' Hayatını Kaybetti''

Kedilerine kavuşmanın sevincini yaşayan Elbistan ve Karakaplan, yetkililere teşekkür etti.

- 1 kedi daha kurtarıldı

Ekiplerin çalışması sonucu sözü geçen 2 kedi dışında 1 kedi daha kurtarılarak, sağlık kontrolü için veteriner hekime teslim edildi.

Binada başka kedi olma ihtimaline için AFAD ve itfaiye ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.