Partisinin TBMM'de ki grup toplantısı'nda bomba gibi açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli yapmış olduğu konuşmada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteklerde bulunurken, CHP ve İYİ Parti'ye HDP üstünden yüklendi. Devlet Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan konular;

  • Masalarda değil, meydandayız. Türk milletini huzurlu ve müreffeh bir geleceğe taşımanın amacındayız. MHP'ye yargısız infaza heves edenlere demokrasinin ve sandığın kaç bucak olduğunu göstermenin azmindeyiz. MHP algı oyunlarını bozarak geliyor.

  • Cumhurla cumhuriyet tam olarak kenetlenmiştir. 2023 yılında kararımız net, adayımız belli Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ona buna el avuç açan siyasi güruhun önümüze taş koyması, mücadelemizi sekteye uğratması beyhudedir. Zillet partilerinin başkanları bu süreçte havlu atacak. 2023’te travmatik çalkantı yaşayacaklar.

    Çiftçilere yönelik önemli bir destek haberi geldi. Çiftçilere yönelik önemli bir destek haberi geldi.

thumbs_b_c_fa11505c82cf1954454b9122cfb74b84

  • Cumhurbaşkanımızın Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile Katar’da kurduğu temas doğru bir temastır. Bize göre arkası getirilmelidir. Bununla da kalınmamalı, Suriye Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile de görüşme vasatı açılmalı, terör örgütlerine karşı ortak bir irade oluşturulmalıdır.

47b14b50-6913-11ed-889d-6f784f4de631

  • Ülkemizin komşularıyla yapıcı, müspet, geliştirici ve samimi diyaloglar kurması aynı zamanda 2023'ün hedefleriyle de müzahirdir.

  • İçişleri Bakanımıza ‘alçak’ diyen, haksız suçlamalarda bulunan, surda gedik açmak için çırpınan, kale duvarlarını yıkmak için dinamit görevi görenler PKK/YPG adına saldıranların topu aşağıların aşağısıdır, alçaktır, namerttir.

  • Öğretmenlerimizin her daim yanında olacağız. atanamayan hiç bir öğretmen bırakmayacağız. Sözleşmeli ücretli veya başka bir ad ve tanım altında hiç bir öğretmen kalmamalı hepsi kadroya geçirilmelidir. Kanaatimiz ve kararlılığımız budur.