Osman Bayrakdar Anadolu Yıldızlar Ligi Voleybol grup müsabakaları için Aksaray, Ankara, Çankırı, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Niğde, Sivas, Yozgat ve ilimizden müsabakaya katılacak takımlar Nevşehir'e geldi. 

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkisi altına alan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın anısına Nevşehir Valiliği Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. 

Matfenburger Ulusal Sınavları, Altınyıldız İlköğretim Kurumu'nda Gerçekleştirildi. Matfenburger Ulusal Sınavları, Altınyıldız İlköğretim Kurumu'nda Gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin ardından Nevşehir Valiliği önünden başlayarak Ziraat Bankası istikametinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde son bulan saygı yürüyüşü gerçekleştirildi. 

Akabinde şehrimize gelen sporcularımıza BİG BUS otobüsleri ile Göreme, Çavuşin, Zelve, Ürgüp ve Kayaşehir bölge turu düzenlendi. 

Damat İbrahim Paşa Spor Salonunda düzenlenecek olan açılış seremonisi ile müsabakalar başlayacak olup Damat İbrahim Paşa Spor Salonunda ve Ürgüp Spor Salonunda oynanacak.