Depremden sonra Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Hatice Hanım Kız Öğrenci Yurdu'na eşi Şahabettin ve 20 yaşındaki kızı Elif Yaren ile yerleşen Özer, çalışanların yardımıyla Malatya'dan yurda getirilen 60 yaşındaki bakıma muhtaç hasta kardeşiyle de ilgileniyor.

Gulsehir.com mobil uygulaması yayında! Gulsehir.com mobil uygulaması yayında!

Ayşe Özer, deprem gecesi tarif edilemeyecek kadar zor anlar yaşadıklarını dile getirerek, o gece oruç tutmak için eşiyle sahura kalktıklarını ifade etti.

Bu esnada 10. katta bulunan dairelerinin beşik gibi sallanmaya başladığını ve binanın yan yatacağını zannettiklerini söyleyen Özer, ekledi:

"Sadece dua ederek bağırdık. Yapacak bir şey yoktu. Çok korkunçtu, hiç yaşamadığımız bir şeydi. Deprem durduğu anda kaçmaya başladık. Duvarların döküntülerinin arasında 10. kattan nasıl indiğimizi hatırlamıyoruz. Dışarıda da kar vardı. Dışarıya çıkınca toprağın dalgalandığını gördük. Korkunç bir gürültü vardı. Evlerin birbirine değdiğini hissettik. Deprem değil, kıyametti. Çok korkunç anlardı, Allah kimseye göstermesin. Evimiz son katta olduğu için deprem sırasında çatı kısmı tamamen uçtu. Yağmur ve kar evin içine doldu."