Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin büyük hasara yol açtığı Hatay'da, bir yandan enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken diğer yandan da çadır ve konteyner kentlerde yaşam sürüyor.

Narlıca Mahallesi'nde kurulan bir çadır kentte kalan ve depremden önce düğünlerde müzisyenlik yapan Erdinç Teski, Mersin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü personelince çadır kentteki etkinlik alanında org çalıp şarkı söylüyor. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü müzik öğretmenleri şarkılara eşlik ederken, depremzede çocuklar müzik eşliğinde oynuyor, anneleri ise alkışla tempo tutuyor.

AA-20230309-30522144-30522135-DEPREMZEDE_MUZISYEN_AILESIYLE_KALDIGI_CADIR_KENTTE_COCUKLAR_ICIN_ORG_CALIYOR-min

Erdinç Teski, depremde evinin hasar gördüğünü, ailesinin kayıp yaşamadığını aktardı. Deprem sonrasında çadır kente yerleştirildiklerini ifade eden Teski, düğünlerde icra ettiği müzisyenliği, çadır kentte de çocuklar için devam ettirdiğini belirtti.

Teski, çocukların yüzünün gülmesi adına başka çadır kentlerde de müzisyenlik yaptığını ifade ederek, "Buradaki insanlara moral olsun diye müzik yapıyorum. Devletimiz, milletimiz sağ olsun." dedi.

Hataylı berber müşterilerini sokakta tıraş ediyor Hataylı berber müşterilerini sokakta tıraş ediyor

Müzik sesini duyan insanların bir nebze olsun gülümsediğinin altını çizen Teski, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Çocukların morali güzel olsun diye çalışıyoruz. Burada org çalıp çocukları eğlendiriyorum. Farklı bölgelere de giderek çocukları eğlendiriyoruz. Evimde ağır hasar var. Hatay'ı terk etmeyeceğiz. Çünkü burası kendi vatanımız. Biz buradayız, burada müzik yapmaya devam edeceğiz. Burada çocukları eğlendirmeye devam ediyoruz. Yetkililer bize yardımcı oluyor. Gördüğünüz gibi ihtiyaçlarımızı karşılıyorlar. Önceden düğünlerde çalıyorduk, depremden dolayı içimize kapandık. Yaralarımız da kabuk bağlamadı. Hayat normale dönünce yine mesleğimi icra etmeyi düşünüyorum."

Teski'ye eşlik eden müzik öğretmeni Özlem Tanrıkulu da ellerindeki imkanlarla çadır kente org getirdiklerini söyleyerek, "Özellikle çocukların mutluluğu bizi ayrıca mutlu ediyor." dedi.

AA-20230309-30522144-30522137-DEPREMZEDE_MUZISYEN_AILESIYLE_KALDIGI_CADIR_KENTTE_COCUKLAR_ICIN_ORG_CALIYOR-min