Belediyenin açıklamasına göre, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için belediye ekipleri çadır kentleri gezerek, depremzede kadınların günlerini kutlayıp karanfil hediye etti.

Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, kadını hayatın öncüsü olarak gördüklerini, bölgede sarsılan ailelerin kadınların özverileri ve dirayetleriyle yaşama tutunduklarını söyledi.

"Seninleyiz Türkiye" kampanyası başlatıldı "Seninleyiz Türkiye" kampanyası başlatıldı

Deprem bölgesindeki vatandaşlara "geçmiş olsun" ve "başsağlığı" dileğinde bulunan Sunar, "Acımız tarifsiz. Kayıpları geri getirmemiz mümkün olmasa da, yaralarımızı dayanışma içinde sarıyoruz. Palandöken Belediyesi olarak depremin yaşandığı ilk günden bugüne kadar bölgede vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Moral ekiplerimiz sürekli sahada. Bugün de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, deprem bölgesindeki kadınlarımızın gününü kutluyor, moral vermeye çalışıyoruz. Rabbim bu felaketin tekrarından asil milletimizi, tüm insanlığı korusun." diye konuştu.

Depremde yaşamını yitiren vatandaşlara Allah'tan rahmet dileyen Sunar, başta deprem bölgesindeki kadınlar olmak üzere tüm kadınların gününü kutladı.