Napoli'den gelen ve İskenderun Limanı'nda, depremlerden etkilenen kişilerin konakladığı MSC AURELIA gemisinde, çocuklar için üzerinde Türk ve İtalyan bayraklarının yer aldığı 15 metrelik pasta hazırlandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının koordinasyonunda 20 Şubat'ta İskenderun Limanı'na demirleyen MSC AURELIA gemisinde yaklaşık 700 depremzede misafir ediliyor. Her birinde banyo, tuvalet bulunan 358 oda ve 1000'den fazla yatak kapasitesine sahip gemi, "Yalnız değilsin Türkiye" afişiyle dikkat çekiyor.

Her gün misafirler için farklı etkinliklerin düzenlendiği gemide bu kez de çocuklar için pasta hazırlandı. Türk ve İtalyan bayraklarının bulunduğu 15 metrelik pasta çocukların alkışlarıyla kesilerek ikram edildi.

Avrupa'da yaşayan Türklerden Hatay'a yaşam alanı Avrupa'da yaşayan Türklerden Hatay'a yaşam alanı

AA-20230309-30524612-30524600-DEPREMZEDELERIN_KONAKLADIGI_GEMIDE_COCUKLAR_ICIN_15_METRELIK_PASTA-min

MSC Mersin Bölge Müdürü Uğur Tosuner, geminin 20 Şubat'ta İskenderun Limanı'na geldiğini ve 2 aylık süre boyunca burada kalacağını aktardı. Depremzedelere burada ev konforunu yaşatmaya çalıştıklarını belirten Tosuner, şunları da ekledi:

"Aslında biz her gün bir etkinlik yapıyoruz ama bugün etkinliğin özelliği çocuklarımıza yine bir motivasyon olsun istedik. Gemi kaptanımızın ve aşçımızın yapmış olduğu bir etkinlik bu. Burada çocuklara zaten her daim bir etkinliğimiz var. Pasta 9 parçadan oluşuyor. Bunların hepsi el yapımı, aşçılarımız 24 saattir bununla uğraşıyor. Bana söylediklerine göre 'bir feribotta yapılmış şu anda dünyanın en büyük pastası' diyorlar. Çocuklar mutlu olsun, bizim için yeter."

Çocuklardan Beren Karataş da burada çok keyifli vakit geçirdiklerini söyleyerek, kendilerine bu imkanı sağlayan yetkililere teşekkür etti.

AA-20230309-30524612-30524611-DEPREMZEDELERIN_KONAKLADIGI_GEMIDE_COCUKLAR_ICIN_15_METRELIK_PASTA-min