Adıyaman'daki Çekirge Dağı'nda yarıklar meydana geldi Adıyaman'daki Çekirge Dağı'nda yarıklar meydana geldi

Depremlerden sonra selin yaşandığı Adıyaman'ın Tut ilçesinde ikamet eden Burhan Özgür'ün eşyalarını sakladığı ahırın sular altında kaldığı anları güvenlik kamerasına yansıdı.

İlçe merkezinde yaşayan Burhan Özgür'ün evi, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar gördü.

Ailesini başka bir ilde yaşayan yakınlarının yanına gönderen kendisi de şehirdeki bir akrabasının yanında kalan Burhan Özgür, evindeki eşyaları ise çıkararak bahçesindeki ahıra koydu.

Özgür, dün sabah saatlerinde yaşanan selle bir mağduriyet daha yaşadı.
Güvenlik kamerasında da görünen olayda sel sularının ahırın içine dolması yüzünden aralarında beyaz eşyaların da bulunduğu bazı eşyalar sürüklenerek kayboldu.

Sel suları çekildikten sonra bahçede kalan koltuk takımı ve mutfak eşyalarının ise kullanılmayacak durumda olduğu tespit edildi.
Burhan Özgür'ün ağabeyi Orhan Özgür, AA muhabirine, sel sırasında bitişikteki evde olduğunu, büyük panik yaşadığını belirtti.


Şiddetli yağmur esnasında bir sallantı hissettiğini, dışarı çıktığında büyük kayaların sürüklendiğini gördüğünü anlatan Özgür, "Kendimi olabildiğince güvenli noktaya çektim, oradan izlemeye başladım. Kardeşim depremzedeydi, eşyalarını buraya getirdik koyduk, bütün eşyaları gitti, zararı büyük. Daha bir de burada çadır kurup yaşayacaktı, şükür şansına kurmadı, Allah korudu." diye konuştu.