Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması’nın 10 Finalisti Sunumlarını Gerçekleştirdi

Başkanlığını Inter Medya COO ve Inter Yapım Kurucu Ortağı ve CEO’su Ahmet Ziyalar ’ın yaptığı Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması’nın jüri üyelerinden  MF Yapım Genel Müdürü ve Yapımcı Asena Bülbüloğlu, oyuncu Elçin Sangu, Gain Yönetim Kurulu Başkanı ve BKM Mutfak Genel Müdürü Ferat Bilgin, menajer Önem Günal, yönetmen Umut Aral ve Merzigo CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Doğan Çelik toplantıda hazır bulunurken, toplantıya çekim programından dolayı katılamayan oyuncu Onur Buldu ise değerlendirmesini daha sonra iletti. Toplantıda Barbar, Bu Arada, Dismorfo, Faili Meşhur, Karga Akrep Örümcek, Korner Berber, Lidya, Loser Ekspres, Yeni Başlayanlar İçin Aşk Acısı ve Yolumuzun Üstü isimli senaryolar sunumlarını gerçekleştirdiler.

Bu yıl ikinci kez düzenlenen Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması’nın birincisine 30 bin TL para ödülü verilecek.

1715596832 I M G 20240513 W A0066

Türk Üreticiler için Dijital Ürün Pasaportu Zorunluluğu Geliyor! Türk Üreticiler için Dijital Ürün Pasaportu Zorunluluğu Geliyor!

İlk Senaryo Yarışması’nda Finale Kalanlar Jüri Tarafından Değerlendirildi

7. yılında bir gelenek olma yolunda ilerleyen İlk Senaryo Yarışması’nda finale kalan Ahi Evran Nedenler Üzerine, Baharın Ettikleri, Ben Senken, Bozkurt'un Doğuşu, Bütün Mümkünlerin Kıyısında, Ebe, İki Kasaba Bir Belediye, Sevgili Emine, Sütliman ve Yabancı adlı senaryolar jüri başkanı yönetmen Gönenç Uyanık ile DenizBank Kültür Sanat Yöneticisi Burcu Hancı, CGV Mars Cinema Group Dağıtım Genel Müdürü Onur Aşa, PPR Medya ve İletişim Kurucusu Selma Semiz, oyuncu Vildan Atasever, dramaturg Yeşim Gökçe ve oyuncu Zeynep Tuğçe Bayat tarafından değerlendirildi. 

İlk Senaryo Yarışması’nda birincilik elde eden projeye 20 bin TL para ödülü verilirken; bu proje 7. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nda Yapım Destek Platformu kategorisine de doğrudan katılım hakkı sağlıyor.

Yapım Destek Platformu’nda birinci seçilen projeye 50 bin TL ödül verilecek

1715596832 I M G 20240513 W A0065

Belirli nitelikleri karşılayan senaryoların daha profesyonel destek almaları için bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen Yapım Destek Platformu’nda finale kalan Bağlar, Kökler Ve Tutkular, Benim Mutlu Ailem, Bulutlar Gökyüzünden İnerken, İkarus, İsimsiz Eserler Mezarlığı, İskeletin Türküsü, İşgal, Kör Bıçak, Onu Ellerinden Tanıdım, Tuhaf Bir Gece isimli senaryolar; toplantıya katılan jüri başkanı TİMS Group kurucusu, yapımcı Timur Savcı ve jüri üyeleri TRT Sinema Müdürü Faruk Güven, oyuncu Hatice Şendil, yönetmen Murat Saraçoğlu, Üs Yapım, yapımcı Süreyya Yaşar Önal ve TEM Agency – Kurucusu ve CEO’su Temuçin Ünalp’in karşında sunumlarını gerçekleştirdiler. Toplantıya çekim programından dolayı katılamayan oyuncu Aybüke Pusat ile Murat Yıldırım ise değerlendirmelerini daha sonra iletti.

Editör: Eren Kalkan