Kudüs'ün kutsallığını ve önemini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, platformun amacının Filistin halkının haklarını savunmak olduğunu belirtti.

Konuşmasında, Kudüs'ün tarihî ve kültürel önemine vurgu yaparak, buranın sadece bir şehir değil, aynı zamanda tüm insanlık için bir kutsal merkez olduğunu ifade etti. Ayrıca, Kudüs'ün işgal altındaki Filistin topraklarından kurtarılması ve Filistin halkının haklarının korunması gerektiğini vurguladı.

"Türk Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Tayland Büyükelçiliği Resepsiyonunda" "Türk Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Tayland Büyükelçiliği Resepsiyonunda"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu'nun 5. Konferansı'na damga vuran önemli bir an oldu. Kudüs'ün özgürlüğü ve Filistin halkının haklarının savunulması yönündeki kararlılık, uluslararası toplumun dikkatini bir kez daha bu önemli konuya çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Parlamenterler Arası Kudüs PlatformuCumhurbaşkanı Erdoğan, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu 4Cumhurbaşkanı Erdoğan, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu 3

Editör: Kapadokya Medya