Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası Millete Sesleniş konuşması gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine Toplantısı yaklaşık 4 saat sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin başında geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği programlarla ilgili konuştu. Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ertesi günü yurt dışı müteahhitlik başarı ödüllerinin töreni vesilesiyle ülkemizi dünyanın dört bir yanında temsil eden iş insanlarıyla bir araya geldiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin müteahhitlik listesinde 42 firmayla teknik müşavirlik listesinde 6 firmayla yer aldığı bu değerlendirmeleri önemli görüyoruz dünyada hem yeni altyapı kurma hem eskiyen altyapıyı yenileme ihtiyacı bitmedikçe müteahhitliklerimizin başarılı çalışmaları artarak sürecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademimizden mezun olan subay ve astsubaylarımızın diploma vererek bu iki önemli teşkilatımızın gücüne güç kattık” dedi.

Konuşmada ayrıca 

"Ağustos ayı verileriyle birlikte yıllık enflasyonun yüzde 56'ya yükselmesi, hayat pahalılığıyla mücadelemizi daha sıkı yürütmemiz gerektiğine işaret ediyor. Hiç şüphesiz bu uzun, zorlu ve sabır isteyen bir süreçtir. Allah'ın izniyle enflasyonu da dize getireceğimize tüm kalbimizle inanıyoruz"

"Biz yaraları sarmayı sürdürüyoruz"

"Türkiye'yi darbe anayasasından kurtarıp demokrasimize yakışır sivil bir anayasayla buluşturma çabalarımızı ittifak ortaklarımızla istişare içinde yeniden başlatacağız"

"Türkiye'nin elde ettiği başarılar oyunları bozmaya devam ediyor"

"Tüketici şikayet üzerine yapılan denetimlerde de 163 milyon lira idari para cezası muhataplara uygulanmıştır"

Ankara Etlik Şehir Hastanesi'nde Tedavi Gören Filistinli Çocuklarımız İçin Dualarımızla Yanındayız Ankara Etlik Şehir Hastanesi'nde Tedavi Gören Filistinli Çocuklarımız İçin Dualarımızla Yanındayız

"Otobüslerde, metrolarda, mağazalarda, yolda insanlarımızı taciz etme noktasına varan küstahlıklarla daha çok karşılaşmaya başladık"

"Sınırlarımızın güvenliğini sağlarken aynı zamanda bölgenin dengelerini gözeten bir hareket tarzı izliyoruz"

“Aile ve Gençlik Bankası ile evlenecek gençlerimize uygun şartlarda kredi meselesi de yakın takibimizdedir. Aile yapımızın korunması ve istikbalimiz adına büyük önem verdiğimiz bu projemizi gerçeğe dönüştürmekte kararlıyız”

"Çiftçiye mazot ve gübre desteği"

başlığı altında pekçok konuya da değindi.