Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Biz tek başımıza bu millete bir seçenek üretiyoruz. Diyoruz ki 'Ne sağdan ne soldan. Atatürk'ün yolundan.' Memleket Partisi olarak çok ciddi bir oy alacağımızı görüyoruz." dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Düzce'ye gelen İnce, Bolu, İstanbul ve Gaziantep caddeleri ile araç trafiğine kapalı Spor Sokak'ta vatandaşlarla selamlaştı, gençlerle fotoğraf çektirdi.

Merkez Büyük Cami önünde basın açıklaması gerçekleştiren İnce, Memleket Partisinin vatandaşlara üçüncü bir yol sunduğunu dile getirdi.

Düzce’deki 720 Yıllık Çınar Ağacı Koruma Altına Alındı. Düzce’deki 720 Yıllık Çınar Ağacı Koruma Altına Alındı.

"CHP listelerine 77 kişiyi yerleştirmişler. DEVA'lı, Saadetli, Gelecekli. Yazık CHP'lilere yazık." diyen İnce, sözlerine şöyle devam etti:

"Sonra Davutoğlu, '90 yaşındaki halamı bile ikna edemedim.' diyor, CHP'ye oy vermesi için. Babacan açıklama yapıyor, 'Tabanımızı ikna edemiyoruz.' diyor. Ya sen daha halanı ikna edememişsen demek ki senin işin bitmiş. Hiçbir işe yaramıyorsun demektir. Bu işin doğrusu; CHP, İYİ Parti ve Memleket Partisi birlikte bir ittifak kurmalıydı. Bu olmadı. Biz tek başımıza bu millete bir seçenek üretiyoruz. Diyoruz ki 'Ne sağdan ne soldan. Atatürk'ün yolundan.' Memleket Partisi olarak çok ciddi bir oy alacağımızı görüyoruz."

Gençlerle ülkede büyük bir değişimin önünü açacaklarını ifade eden İnce, "Bu ülkeyi uçurumun kenarından çekip alacağız. Buna inanıyorum, gerisi boştur. Milletin huzura ihtiyacı var, gülmeye ihtiyacı var. Milletin refaha ihtiyacı var." diye konuştu.

Açıklamasından sonra seçim otobüsüne binerek partilileri selamlayan İnce, daha sonra Sakarya'ya hareket etti.