Federasyon Başkanı Ahmet Kabadayı, başkanlık binasında düzenlediği basın toplantısında, 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerini hatırlatarak;

"Ülkedeki oligarşik durumlara karşı olarak Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılıksız, amasız, lakinsiz destekleme kararı aldık." ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın kamu görevlisi olduğunu belirten Kabadayı, İmamoğlu ve Yavaş'ın Türkiye'nin seçilmiş Cumhurbaşkanına yönelik ifadelerinin "alenen tehdit" ve "suç" olduğunu savundu ve "cumhuriyet savcılarını resen soruşturma başlatmaya" çağırdı.

Ümit Özdağ'dan 'Sinan Oğan' açıklaması kendi tercihidir Ümit Özdağ'dan 'Sinan Oğan' açıklaması kendi tercihidir

"Ülkemizde bugüne kadar seçimler hep demokratik ortamda yapılmıştır. Demokratik ortamlarda yapılan seçimlerde, halkın iradesi neyi gerektirdiyse Yüksek Seçim Kurulu o iradeyi yansıtıp onaylamıştır. Hakimlerimiz de mazbataları bu noktada sahiplerine vermiştir. Ülke emin ellerde yönetilmiştir." diyen Kabadayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 20 yıllık geçmişinde ülkeyi kanunların emrettiği şekilde yönettiğini aktardı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in partisinin TBMM Grup Toplantısında kurşun fırlattığını anımsatan Kabadayı, "Sayın Akşener o kürsüden o kurşunları gösterirken de Maçka şehidimiz Eren Bülbül'ü, Diyarbakır şehidimiz Gaffar Okkan'ı ve 15 Temmuz kalleş darbe girişiminin seyrini değiştiren kahraman Ömer Halisdemir'imizin de isimlerini zikretti. Bana göre o şehitlerimizi istismar etti." diye konuştu.