CHP Merkez ilçe başkanlığına aday sayısı artıyor. Aday sayısı ikiye çıktı.  

Nevşehir'de: ''Tırla Otomobilin Çarpıştığı Kazada Yaralanan Polis Ve Eşi Hayatını Kaybetti'' Nevşehir'de: ''Tırla Otomobilin Çarpıştığı Kazada Yaralanan Polis Ve Eşi Hayatını Kaybetti''

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan CHP Merkez ilçe kongresi öncesinde aday olduğunu açıklayan ilk isim Nejdet Aşıcı olmuştu. Aşıcının ardından Kemal Altıntaş'ta merkez ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı.  

Altıntaş, "Üyesi olmaktan gurur duyduğum, kuruluşun ve kurtuluşun partisi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok kıymetli üyeleri, delegeleri, basın emekçilerimiz ve değerli hemşehrilerimiz hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Yaklaşık 5 yıldır, partimizin Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yol arkadaşlarımla birlikte yürütmekteyim. Bu süreçte benimle birlikte yol yürüyen, özveri ile çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Olağan Genel Kurul sürecimizin takvimine uygun olarak, ilimizde demokratik bir ortamda delege seçimlerimizi tamamlamış bulunmaktayız. Bu süreçte, partimizin tüm organlarını, aynı demokratik ortamda, demokrasi kültürümüze yakışır şekilde tamamlayacağız. 

Değerli arkadaşlarım; 

Böylesi karanlık bir ortamda; kadınlar, gençler olarak partili büyüklerimizle birlikte, onların bilgi ve birikimlerinden yararlanarak, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, ilimiz için, ulusumuz için, bıkmadan çalışacağız. Ülkemizin içinde bulunduğu bu kötü gidişata dur demek için, önümüzdeki yerel seçimlerde, ilimizi, sosyal, kamucu belediyecilikle tanıştırabilmek için canla başla çalışacak ve umudu birlikte büyüteceğiz. 

Hep birlikte iktidara yürümek için onurlu ve bir o kadar da zor bir yola çıktığımın bilincindeyim. Çıkmış olduğumuz bu yolun zorluklarının farkındayım ve bunu sizlerle birlikte aşacağımızın inancındayım. Bu yolda yürürken bu zamana kadar bize yol gösteren,örnek aldığım siyasi büyüklerimin fikirlerinden faydalandım ve faydalanmaya da devam edeceğim. Ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağım, ben yerine biz diyeceğim. 

Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu laik, demokratik Cumhuriyetimizin teminatı olan partimizin bayrağını yılmadan, inatla, onur duyarak taşıyacağım. Bu demokratik yarışta partimizin Merkez İlçe Başkanlığı’na aday olan arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Değerli yol arkadaşlarım, değerli hemşehrilerimiz 26 Ağustos günü yapılacak olan Merkez İlçe Kongresinde; Merkez İlçe Başkanlığı’na adayım" açıklamalarında bulundu.