Bursa Adıyamanlılar Derneği'ndeki etkinliğe Adıyaman'dan gelen 20 depremzede aile katıldı. Etkinlikte çiğ köfte yoğrulup katılımcılara ikram edildi, aileler ve dernek üyeleri birbirleriyle tanışarak güzel vakit geçirdi.

Dernek Başkanı Ramazan Alp, 6 Şubat'taki depremlerin ardından Adıyaman'dan Bursa'ya yaklaşık 200 ailenin geldiğini belirtti.

Onlara yardımcı olmak istediklerini ifade eden Alp, "Derneğimizde bir araya geldik. Bundan sonra da bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Aileler genelde yurtlarda, misafirhanelerde, otellerde ve apart dairelerde kalıyorlar. Onlar için bir moral etkinliği düzenliyoruz. Çiğ köfte eşliğinde onlarla hasbihal ediyoruz." dedi.

Depremzede Çilem Yılmaz Adıyaman'da çok sayıda yakınının hayatını kaybettiğini aktardı. Özellikle ilk günlerde çok zorlandıklarını ifade eden Yılmaz, "Psikolojimizi toparlayamıyoruz. Kendimizi Bursa'ya attık. Bize apart ayarladılar, 3 apart dairede 20 kişi kalıyoruz. Bu etkinlik bizim için çok iyi oldu. İlk kez dışarı çıkıyoruz. Kendimizi cezaevinden çıkmış gibi hissediyoruz. Herkesten Allah razı olsun. İnşallah zamanla unutacağız." dedi.

Salih Ekinci 7 kişilik ailesiyle Bursa'ya geldiğini aktardı. Dernekte bir araya gelen Adıyamanlıların birbirlerinin acılarını paylaştığını ifade eden Ekinci programın özellikle çocuklara moral olduğunu belirtti.

Derya Yaşlık ise depremde evlerinin hasar aldığını anlatarak "Eltim ve çocuklarımızla Bursa'ya geldik. Eşlerimiz Adıyaman'da kaldı. Bizim gibi birçok aile burada. Çocuklarımız psikolojik olarak çok etkilendi." ifadelerine yer verdi.

Bursa'da bir kişiye "pitbull"lu saldırı davası Bursa'da bir kişiye "pitbull"lu saldırı davası

AA-20230304-30474622-30474618-ADIYAMANDAN_BURSAYA_GELEN_DEPREMZEDELER_HEMSEHRI_DERNEGININ_CIG_KOFTE_ETKINLIGINDE_BULUSTU-min