Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT World Forum'da Vizyonunu Paylaşıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT World Forum'da Vizyonunu Paylaşıyor

Saraybosna Gençlik Merkezi'nde, Lola, Proleter ve Bascarsija isimli kültür ve sanat derneklerinin gerçekleştirdiği konserden elde edilen gelir, Türkiye ve Suriye'deki afetzedeler için kullanılacak.

Aralarında folklor ekipleri, müzisyenler, koro ekipleri ve balerinlerin bulunduğu 200'den fazla sanatçı sahneye çıkarak konsere fayda sağladı.

Proleter Derneği Sekreteri Sulejman Skenderagic, burada yaptığı açıklamada, "Kültür ve sanat derneklerimizin katkısının olacağını bildiğimiz için bu konseri düzenledik. Depremzedelerin yardımlarımıza ihtiyaçları var. Burada bulunan herkes ellerinden geldiğince bağışta bulunacak. Her katılımcı yanında getirdiği bir oyuncağı da (depremzede çocuklara) bağışlayacak." ifadelerine yer verdi.

İzleyicilerden Zulejha Nalic, konsere afetzedelere yardımda bulunabilmek adına katıldığını belirtirken, diğer bir izleyici Raba Sukurica da Karadağ'dan Saraybosna'ya bir ziyaret için geldiğini ve bu vesileyle yardımda bulunabilmek adına konsere katıldığını söyledi.

AA-20230315-30578216-30578208-BOSNA_HERSEKTE_TURKIYE_VE_SURIYEDEKI_DEPREMZEDELER_YARARINA_KONSER_VERILDI-min