Alanyaspor Kulüp Başkanı Çavuşoğlu'nun Kalkavan'a tepkisi Alanyaspor Kulüp Başkanı Çavuşoğlu'nun Kalkavan'a tepkisi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, siyah-beyazlı ekipte takım olgusunu yerleştiremediklerini ve en büyük sıkıntılarının bu durum olduğunu ifade etti.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde yapılan basın toplantısında söz alan Şenol Güneş, "Hedeflediğimiz yerde değiliz. Son 3 maç benim için de takım için de hayal kırıklığı oldu. Sorunlarımız vardı, devam ediyor. Sezon başından bugüne kadar yönetim başka bir hocayla başladı, benimle devam etti. Beşiktaş'ın duruşu ve yapısı var. Oyunculara anlattığım da bu. Asaletli, cesaretli bir takım olmak ve taraftarın da keyif aldığı bir oyunla kazanmak. Bunu yapmaya çalışıyoruz. Eksiklerimiz de oluyor. Takım olmak çok önemli. Alınan oyuncuların olumsuz olduğunu düşünmüyorum. Takımı taşıma açısından istediğimiz seviyeye gelemedik. Bazen bir bitki ektiğinizde o bitki çok şey de verebilir hiçbir şey de alamayabilirsiniz. Ben takım olgusu durumundan tedirginim, rahatsızım. Çözebileceğimizi düşünüyorum. İstediğimiz seviyeye gelemedik. Zor dönemdeyiz, başka işle uğraşacak halimiz yok. Kendimiz bir takım olmalıyız. Takımı yapmadan başarılı olma şansınız yok." dedi.

Alınan sonuçlarla ilgili sorumluluğu üstlenen Güneş, "Esas olan bir kadro oluşturmak ve sürdürülebilir hale getirmek. Kayıp puanlarla geriden geliyoruz. Bunun sorumluluğu benimdir. Hiçbir sıkıntımız yok. Oyuncu alındı, hoca alındı, saha var, ekonomik sorunumuz yok. Bizim işimiz sahada takımı başarılı kılmak. Oyuncunun alacağıyla ilgili bir sorun yok. Sahada her türlü imkanımız var. Bize düşen de başarıyı yakalamak. Aldığımız sonuçlar başarıyı getirmedi. Takımımız kapasitesinin altında olduğu için mutsuz, huzursuz ve rahatsızım. Elimizdeki bazı oyuncular istemesine rağmen yeterli performansı olmadığını düşünüyorum." diye konuştu.