Pınarbaşı, "Türkiye’nin kalkınması, kamu hizmetlerinin vatandaşa daha etkin şekilde ulaşması ve gelecek nesillerin daha müreffeh bir ortamda yaşaması, ödenen vergiler ile sağlanmaktadır.

 Vatandaşa yönelik tüm kamu hizmetlerinin, seri ve etkin bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli olan finansman kaynağın yaratılmasında vergi gelirleri büyük önem taşır.

Tüm yurttaşımızın, kazancının bir bölümünü vergi olarak devlete ödemesi, vatandaşlarımıza yapılan hizmetlerde, devletimize güç kazandırır.

Vergi, devletimizin en büyük gelir kaynaklarından birisi olup, kalkınmanın temelini oluşturmaktadır.

Herkes, mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür.

Köklü bir vergi bilincinin oluşmadığı ve vergide gönüllü katılımın sağlanamadığı bir toplumda yeterli seviyede vergi toplanamayacağı açıktır.

Karamollaoğlu, Nevşehir İl Başkanı Simit'in cenazesinde Karamollaoğlu, Nevşehir İl Başkanı Simit'in cenazesinde

Bu sebeple Vergi Haftası, halkımızda vergi bilincinin oluşturulması, idare ile mükellef arasında sağlıklı güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi yönünden büyük önem arz etmektedir.

Bu vesilesiyle Vergi Haftasını kutluyor, İl Defterdarlığımız bünyesinde görev yapan personellerin özverili çalışmalarına teşekkür ediyor ve tüm vergi mükelleflerine bol kazançlar diliyorum" dedi.