Kırıkhan, İskenderun, Samandağ ilçelerinde yürütülen çalışmaları inceleyen Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Altınözü ve Antakya ilçelerine de giderek depremden sonra gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı, talimat verdi.

Altınözü ilçesinde sınır hattındaki Ziyaret Hudut Karakolu'nda inceleme ve denetlemelerde bulunan Bakanlar Akar ve Koca, şehit ailesini de ziyaret etti. Bakan Akar, şehit ailelerinin her bir gözyaşının hesabını sorduklarını, sormaya devam edeceklerini vurguladı.

Çadır kenti de ziyaret eden ve depremzedelerle bir araya gelen Akar, depremzede çocuklarla yakından ilgilendi, onlara oyuncak hediye etti. AFAD'ın koordinasyon merkezine de giden Bakanlar Akar ve Koca ilçede depremden sonra yaraların sarılması adına başlatılan çalışmalara ilişkin talimat verdi.

Hatay'da yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor Hatay'da yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor

Akar ve Koca, Antakya'da ilk olarak merkezdeki Türk Silahlı Kuvvetleri İrtibat Bürosu'na giderek nöbet, devriye, arama kurtarma faaliyetlerinin yanı sıra yaşam destek çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

Daha sonra tescilli kültür varlığı niteliğinde olan ve depremde hasar gören Hatay Vali Konağı'nda incelemelerde bulunan Akar ve Koca, Gündüz Caddesi'ndeki çalışmaları takip etti.

Çadır kentteki sağlık görevlileri ile de görüşen Akar, vatandaşlarla da bir araya gelerek onların isteklerini dinledi. "Acımız, kederimiz büyük. Bu yaraları sarmak için ilk günden itibaren asil milletimizle birlikte omuz omuza çalışarak tek yumruk, tek yürek olarak inşallah tüm bu sıkıntıların üstesinden gelecek, yaralarımızı saracağız" ifadelerini kullanan Akar'a vatandaşlar, "Allah sizden razı olsun. Allah devletimize milletimize zeval vermesin, sizlere güç versin." karşılığını verdi.

AA-20230219-30354449-30354444-BAKANLAR_AKAR_ILE_KOCA_ANTAKYA_VE_ALTINOZUNDEKI_CALISMALARI_INCELEDI_DEPREMZEDELERLE_BIR_ARAYA_GELDI (1)AA-20230219-30354449-30354435-BAKANLAR_AKAR_ILE_KOCA_ANTAKYA_VE_ALTINOZUNDEKI_CALISMALARI_INCELEDI_DEPREMZEDELERLE_BIR_ARAYA_GELDI (1)