Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen İslahiye'de yaptığı incelemeler sonrası Vali Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in de katılımıyla AFAD Koordinasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Toplantı sonrası açıklamalar yapan Bozdağ, Şanlıurfa ve Nurdağı'nın ardından İslahiye'ye geldiklerini hatırlatarak, depremde yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ilçede yaşayanlara da geçmiş olsun dileklerini iletti.

Depremin ardından enkaz altından insanların kurtarılması adına yürütülen çalışmaların sona erdiğini ifade eden Bozdağ, şu anda enkaz sonrası çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

Gaziantep'te enkazdan çıkarılan araçlar sahiplerini bekliyor Gaziantep'te enkazdan çıkarılan araçlar sahiplerini bekliyor

Çalışmaları yerinde gördüklerini belirten Bozdağ, "Burada çalışmaların bir düzen, intizam içinde, vatandaşlarımızın beklenti ve istekleri dikkate alınarak yürütüldüğünü ve barınma sorunları ile diğer sorunların çözüldüğünü gördük." dedi.

Koordinasyon çalışmalarında görev alanlara teşekkürlerini ileten Bozdağ, "İslahiye'de adalet hizmetlerinin sunumunda herhangi bir sıkıntı söz konusu değildir. Felaketin yaşandığı andan itibaren de adliye hizmetleri eksiksiz yerine getirilmiştir." ifadelerini belirtti.