Kahramanmaraş merkezli depremlerden hemen sonra, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile bölgeye giden ve Mehmetçiğin nöbet, devriye, arama kurtarma, yaşam destek faaliyetlerini yerinde takip eden Bakan Hulusi Akar'ın, deprem bölgesindeki incelemelerine devam ediyor.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ile Kahramanmaraş'ta askerlerce inşa edilen MSB Seyyar Sahra Hastanesi'nde incelemeler yapıp faaliyetlere ilişkin bilgi alan Akar, hastane personelini kutladı. Bakan Akar, "Acımız, kederimiz büyük. Bu yaraları sarmak için ilk günden itibaren asil milletimizle birlikte omuz omuza çalışarak, tek yumruk, tek yürek olarak inşallah tüm bu sıkıntıların üstesinden gelecek, yaralarımızı saracağız." dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerinin tüm unsurlarının karargah ve birliklerinin, ilk andan beri görevinin başında olduğunun altını çizdi.

Azerbaycan'dan bölgeye gelen ve sahra hastanesinde görev alan 12 askeri hekim ve 8 hemşireye de çalışmaları için teşekkür eden Bakan Akar, Türkiye ve Azerbaycan'ın, "iki devlet tek millet" olduğunu söyledi. Hulusi Akar, "Bunu nasıl 44 gün süren Vatan Harekatı'nda gösterdiysek bugün de sizler gösteriyorsunuz. Birlik beraberlik içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Azerbaycan ve Türkiye ile tüm kardeşlerimizin savunması ve güvenliği için kederde ve kıvançta bir ve beraberiz. Sağ olun, var olun, yaşasın Azerbaycan-Türkiye kardeşliği." diye konuştu.