Adıyaman'da donanımlı konteynerler 823'e ulaştı Adıyaman'da donanımlı konteynerler 823'e ulaştı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerden etkilenen iller arasında bulunan Adıyaman'da Afet Koordinasyon Merkezi'nde brifing alan Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Altınşehir Konteyner Kenti'ne gitti.

AA-20230308-30514170-30514157-MILLI_SAVUNMA_BAKANI_AKAR_KONTEYNER_KENTTE_DEPREMZEDELERLE_BIR_ARAYA_GELDI-min

Buradaki çalışmalar hakkında bilgi alan, afetzedelerle bir araya gelen Akar, vatandaşların taleplerini tek tek dinledi. Akar, "Yaraları sarmak için başta Sayın Cumhurbaşkanı'mız olmak üzere tüm devletimiz ayakta. Asil milletimizle birlikte tek yumruk, tek yürek olarak inşallah tüm bu sıkıntıların üstesinden gelecek, yaralarımızı saracağız." ifadelerini kullandı.

Bakan Akar, 2016 yılında Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Kılınç'ın konteyner kentte kalan ailesine de ziyaret gerçekleştirdi.

Konteyner kentteki Gençlik Merkezi'ni de ziyaret eden Akar, çocuklarla yakından ilgilendi. Burada çocuklara yönelik düzenlenen faaliyetler ile ilgili bilgi alan Akar, çocukların futbol maçını izledi. Akar, ders çalışan bir çocuğa matematik problemini çözmesinde yardımcı oldu.

Bakan Akar daha sonra beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ile Mehmetçik tarafından kurulan çadır kentte incelemelerde bulundu. Buradaki seyyar mutfak, banyo ile Mehmetçik Okulu'nda incelemeler gerçekleştirerek faaliyetlere ilişkin bilgi alan Akar, depremzedelerle de bir araya geldi.

Vatandaşlar Bakan Akar'a ilk andan itibaren yanlarında olan Mehmetçiğin yardımlarından dolayı teşekkür etti. Yakından ilgilendiği çocukların oyunlarına eşlik eden Akar, çocuklara oyuncak hediye etti.

AA-20230308-30514170-30514152-MILLI_SAVUNMA_BAKANI_AKAR_KONTEYNER_KENTTE_DEPREMZEDELERLE_BIR_ARAYA_GELDI-min