Açılış esnasında konuşan Sırakaya, "asrın felaketi"yle karşı karşıya kalındığını söyleyerek, 6 Şubat'ta gerçekleşen depremlerin ilk gününden beri devletin tüm birimleriyle sahada vatandaşların yanında olduğunu ve yaraları sardığını ifade etti.

Yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemini vurgulayan Sırakaya, "Depremin gerçekleştiği ilk günden itibaren yaralarımızı sarma noktasında, hep beraber devlet ve millet kaynaşmasına şahitlik ettik. Sadece Türkiye'de yaşayan vatandaşımız değil, yurt dışında yaşayan yaklaşık 7 milyon insanımızın da bu süreç içerisinde ayni ve nakdi yardım yapabilmesi noktasında tüm gayretini seferber ettiğine şahit olduk." diye konuştu.

Sırakaya, Elbistan'da inşa edilen konteyner şehrin, valiler ve AFAD'ın yönetiminde vatandaşların hizmetine girdiğini belirtti.

Konteyner şehrin açılışına, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) yöneticileri katıldı.

Kahramanmaraş'ta bir kez daha deprem oldu Kahramanmaraş'ta bir kez daha deprem oldu

Öte yandan Elbistan'da oluşturulan konteyner kentin yanı sıra Akbayır Mahallesi'ne 50, Afşin ilçesine 50, Hatay Antakya'ya ise 100 konteyner kurularak vatandaşların hizmetine girecek.