Antalya'da evde Hint keneviri yetiştiren kişiler yakalandı Antalya'da evde Hint keneviri yetiştiren kişiler yakalandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü birlikteliğiyle Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta gerçekleşen depremden sonra şehre gelen depremzedelere yönelik sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler yapılıyor.

Sosyal iyileştirme çalışmaları kapsamında şehirdeki tesis ve misafirhanelerde konaklayan 200 depremzede için gezi gerçekleştirildi.

Akvaryum'u ve Bal Mumu Heykelleri'ni gezen afetzedeler, dünyanın önemli arkeoloji müzeleri arasında yer alan Antalya Müzesi'ni de ziyaret etti. Depremzedeler, farklı dönemlere ait defineleri, lahit ve heykelleri görme imkanı buldu.

Kurulu olduğu 650 dönüm alanda 144 türde 1500'ün üzerindeki hayvanın bulunduğu Antalya Hayvanat Bahçesi'ne de götürülen afetzedeler, görevliler tarafından bilgilendirildi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Türker Ahmet Özay, depremzedelere şehrin tarihi, turistik ve ören yerlerini gezdirmek istediklerini belirterek, afetzedelere yönelik sanatsal, sportif ve kültürel etkinliklere devam edeceklerini söyledi.