Ankara'nın Elmadağ ilçesindeki Makine ve Kimya Endüstrisi'ne (MKE) ait Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda patlama meydana geldi.

ANKARA (İHA) - Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) Roket ve Patlayıcı Fabrikası’nda meydana gelen patlamada şehit olan 5 işçinin cenazeleri devlet hastanesi morguna kaldırıldı.


Dinamit lokumu hazırlama bölümünde yaşanan patlama sonrası fabrikadan dumanlar yükseldi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Patlama sonrası çıkan yangına itfaiye ekipleri tarafından müdahale edilerek söndürüldü. Olayda 5 işçisinin hayatını kaybettiği belirlendi.


İlk belirlemelere göre, patlamanın kimyasal tepkimeden kaynaklandığı açıklanırken Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli ve idari soruşturma başlatıldı.


Patlamada şehit olan 5 işçinin cenazeleri, MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikası’na gelen cenaze araçları ile Elmadağ Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Sağlık Bakanlığı'nca Gazze'ye Gönderilen Heyet Kahire'ye İniş Yaptı Sağlık Bakanlığı'nca Gazze'ye Gönderilen Heyet Kahire'ye İniş Yaptı