6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta 7.7 ve 7,6 şiddetinde gerçekleşen depremler 10 ilimizde yıkıma neden oldu. 
Ankara’da yaşayan Nevşehirliler ilk günden beri depremzedelere her anlamda yardımcı olmaya çalıştı. Bu süreçte Nevşehirliler ilk saatlerden beri; gıda, giyim, hijyen malzemesi, elbise ve benzeri tüm ihtiyaçları bölgeden gönderdi ve halen göndermeye devam ediyor.  

Akşener, Ankara'daki depremzedeleri ziyaret etti Akşener, Ankara'daki depremzedeleri ziyaret etti

Bununla birlikte Ankara’da Nevşehirliler, 1 yıl ücretsiz eşyalı ve tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde depremzede ailelere yuvalar açtı. Bunlardan biri olan ev, Çolak ailesi için titizlikle hazırlandı.  

Genç Nevşehirliler Derneği başkanı Ziya Ağca, "Kahramanmaraş merkezde yaşayan ve depremden etkilenen ailemizle iletişime geçtikten sonra tüm hemşerilerilerimizin desteği ile iki gün içinde evimizi yaşamaya hazır hale getirdik. Üç çocukları olan Çolak ailesi, Ankara’da Nevşehirliler tarafından titizlikle hazırlanmış evi görünce şaşkınlıkla karşıladılar. A'dan Z'ye kadar tüm ihtiyaçların hazırlanması bizleri çok duygulandırdı. Tüm Nevşehirlilere teşekkür ederiz dediler. Üç haftalık süreçte buna benzer birçok evin hem hazırlanmasında hem de koordinasyonunda gayret eden tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

GND 4GND 2