Ankara İl Jandarma Komutanlığı, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele kapsamında Mamak'ta sahte gıda üretimi ve satışı yapan bir iş yerine operasyon düzenledi. Operasyon, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ve Mamak İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin koordinasyonunda gerçekleştirildi.

Jandarma ekipleri, G.K. isimli şahsın iş yerinde sahte gıda üretimi ve satışı yaptığı istihbaratını aldı. 25 Nisan tarihinde düzenlenen operasyonda, şüpheli G.K.'nın iş yerinde yapılan aramalarda 12 bin 230 kilogram sahte gıda ve 10 bin adet çeşitli gıda firmalarına ait etiket ele geçirildi. Piyasa değeri yaklaşık 4 milyon Türk Lirası olarak hesaplanan bu malzemelere jandarma ekipleri tarafından el konuldu.

''Genç Kadın Ankara'da Silahla Vurularak Hayatını Kaybetti'' ''Genç Kadın Ankara'da Silahla Vurularak Hayatını Kaybetti''

G.K. isimli şahıs hakkında adli işlem başlatılırken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Jandarma ekipleri, sahte gıda ürünleri konusunda vatandaşları dikkatli olmaları ve şüpheli durumu hemen yetkililere bildirmeleri konusunda uyardı.

Editör: Kapadokya Medya