Keçiören Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Keçiören Belediyesi'nde görevli psikolog ve yaratıcı drama eğitmenleri tarafından afetzede çocuklara yönelik başlatılan psikososyal destek çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda belediyedeki Osmangazi Sosyal Yaşam Merkezi Hasta ve Yakınları Konuk Evi, Keçiören Belediyesi Toplumsal Gelişim Merkezi ve Ali Özdemir Spor Salonu Misafirhanesi'nde konaklayan çocuklara bulundukları tesislerde, evlerde konaklatılan ailelere ise talepleri doğrultusunda Keçiören Belediyesi Aile Terapi Merkezi'nde hizmet veriliyor.

Çocuklar için psikososyal destek programının yanında hikaye okuma saati, yaratıcı drama, satranç, abalone ve zeka oyunlarını içeren faaliyetlerle depremzedelere sosyalleşme imkanı sağlanıyor. Bunun dışında, çocuklar için Anıtkabir'e ve Keçiören'de bulunan Deniz Dünyası, Doğal Yaşam Parkı ve Estergon Kalesi'ne geziler yapılıyor.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçe dışında ağırlanan afetzedelerin de Aile Terapi Merkezi'nden yardım alabileceğini kaydederek, şunları belirtti:

"Depremzede kardeşlerimiz, çiçek ve meleklerimiz için ne yapsak az. Belediyemiz bünyesindeki tesislerimizde konaklayan vatandaşlarımız ve meleklerimiz için psikososyal destek hizmeti veriyoruz. Depremin birey üzerinde bıraktığı tahribatı en aza indirmek ve insanımızı toplumumuza sağlıklı bir şekilde kazandırmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz."

AA-20230221-30371228-30371226-KECIOREN_BELEDIYESINDEN_DEPREMZEDELERE_KESINTISIZ_PSIKOSOSYAL_DESTEK