Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi, her yıl düzenlediği Geleneksel Bilim Şenliği'ne bu yıl da ev sahipliği yaptı. 6 Haziran Perşembe günü başlayan etkinlikte, öğrencilerin atölye çalışmaları sonucunda hazırladıkları bilimsel projeler sergilendi. Şenliğin açılışını yapan Okul Müdürü Özkan KILINÇ, öğrencileri öğrenmeye, araştırmaya ve denemeye teşvik eden öğretmenlere teşekkür ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Etkinlik, öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Edebiyat, Coğrafya, Yabancı Dil gibi alanlarda gerçekleştirildi. Fen Bilimleri Zümresi eşliğinde gerçekleştirilen deneyler, katılımcılar ve öğrenciler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Rasim Arı'dan TYT ve Dil Sınavı Birincilerine İngiltere Tatili Hediyesi! Rasim Arı'dan TYT ve Dil Sınavı Birincilerine İngiltere Tatili Hediyesi!

Şenlik kapsamında düzenlenen spor müsabakaları da büyük ilgi gördü. Finale kalan takımlar ödüllendirilirken, öğrenciler müzik şöleni eşliğinde keyifli zaman geçirdi.

Bu başarılı etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ediyoruz. Bilimin ve eğlencenin buluştuğu bu şenlik, öğrencilerin bilime olan ilgisini artırarak onların deneyimlerine yeni boyutlar katmayı amaçlamıştır."

Editör: Eren Kalkan