CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisinin yer aldığı altılı masanın 12'nci toplantısı sona erdi.

Saadet Partisi Genel Merkezi'nde saat 14.00'te başlayan toplantı 6 saat kadar devam etti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliğindeki toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu yer aldı.

Toplantı sürerken yapılan ortak açıklamada, parti genel başkanlarının, cumhurbaşkanı adaylığı konusunda nihai kararlarını açıklamak üzere 6 Mart Pazartesi günü saat 14.00'te Saadet Partisi'nde yeniden bir araya geleceği söylendi.

Kılıçdaroğlu, toplantıdan çıkarken bazı gazetecilerin "Adaylığınız hayırlı olsun." şeklindeki sözlerini cevapsız bıraktı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise "Aday kim?" sorusuna, "6 Mart'ta görüşmek üzere" diye cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert eleştiri ve açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert eleştiri ve açıklamalar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in saat 22.30'da milletvekilleri, Divan Başkanlığı üyeleri ve başdanışmanları ile yarın da il başkanlarıyla bir araya geleceği öğrenildi.

Diğer parti genel başkanlarının da yetkili kurullarıyla toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunmaları bekleniyor.