NBA'de bu sezon Yılın En Çok Gelişim Gösteren Oyuncusu (MIP) ödülüne layık görülen isim, Philadelphia 76ers'tan Tyrese Maxey oldu. Bu ödülün heyecanı sürerken, Houston Rockets forması giyen milli basketbolcu Alperen Şengün de adaylar arasındaydı ve üçüncü sırayı elde etti. Screenshot 1

Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi Voleybol Takımları Çifte Şampiyonluk Kazandı! Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi Voleybol Takımları Çifte Şampiyonluk Kazandı!

NBA'in resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Tyrese Maxey, 319 puanla birinci seçildi. Maxey, 4. sezonunu geçirdiği NBA kariyerinde normal sezonda etkileyici istatistiklerle performans sergiledi: 25.9 sayı, 6.2 asist, 3.7 ribaund ve 1.0 top çalma ortalamalarıyla oyununu sürdürdü.

Oylamada ikinci sırayı ise Chicago Bulls'un ABD'li oyuncusu Coby White aldı. Alperen Şengün ise 92 puanla üçüncü sırayı elde etti. Şengün, 21.1 sayı, 9.3 ribaund, 5.0 asist ve 1.2 top çalma ortalamalarıyla dikkat çekici bir performans sergileyerek sezonu tamamladı.

Editör: Eren Kalkan