Atölye eğitmeni Rabia Buse Karatay tarafından "Sensiz Olmaz" sloganıyla başlatılan çalışmada, çocukların harçlıkları ve velilerin desteğiyle alınan oyuncak ve kırtasiye malzemeleri özenle paketlendi.

Koliler, deprem bölgesindeki çocuklara ulaştırılması amacıyla Aksaray Belediye ekiplerine teslim edildi.

Karatay, Kahramanmaraş merkezli, 11 ili etkileyen depremlerin yaralarını sarabilmek adına çalışma yürüttüklerini belirtti.

Gönüllülük esasıyla hareket ettiklerini ifade eden Karatay, "Güzel bir farkındalık çalışması oldu. Bazı çocuklar, kumbarasındaki paralarla arkadaşlarına oyuncaklar alıp gönderdi. Çocuklara yardımlaşmayı ve tek yürek olmayı öğretmeye çalıştık. Umut dolu bir çalışma yaptık." dedi.

Beş yaşındaki Emre Eymen Gülsoy, babasıyla aldığı yeni oyuncağı depremzede çocuklara gönderdiğini söyledi. Deprem bölgesini televizyondan izlediğini, çok üzüldüğünü belirten Gülsoy, şunları ekledi:

"Çocukların evi yıkıldı. Çocuklar oyuncaklarını kaybettiği için böyle bir çalışma yaptık. Tüm arkadaşlarımız oyuncak getirdi. Tamirci arabası gönderdim. Diğer arkadaşlarım da peluş oyuncaklar, top, uçak, bebek ve araba getirmiş. Hepsini kutulara koyarak gönderdik. Arkadaşlarımız bu oyuncaklarla oynayınca biz çok mutlu olacağız."

Dört yaşındaki Özlem İkra Akçay da getirdikleri oyuncakları kutuya koyduklarını aktardı.

Aksaray'da ATM'de unutulan para dolu poşetin sahibi bulundu Aksaray'da ATM'de unutulan para dolu poşetin sahibi bulundu

Çok sevdiği araba ile bebek oyuncağını gönderdiğini belirten Akçay, "Deprem nedeniyle arkadaşlarımızın evleri yıkılmış. Tüm oyuncaklar yıkıntıların arasında kalmış. Onları çok seviyorum." ifadelerini ekledi.

AA-20230312-30545629-30545616-EN_SEVDIKLERI_OYUNCAKLARINI_DEPREMZEDE_YASITLARINA_GONDERDILER-min