Nevşehir'den Gurur Verici Başarı: TÜBİTAK Yarışmasında Türkiye Birinciliği ve Üçüncülüğü Nevşehir'den Gurur Verici Başarı: TÜBİTAK Yarışmasında Türkiye Birinciliği ve Üçüncülüğü

 Türk hakemliğinin önemli bir figürü olan Halil Umut Meler'in 2024 Avrupa Şampiyonası'na gitmesini arzuladıklarını belirten İbanoğlu, yaşanan olayın sorumlularının düşünülmesi gerektiğini vurguladı.

MHK Başkanı İbanoğlu, olaya karışan kulüp ve yöneticilerinin sorumluluklarını düşünmeleri gerektiğini ifade ederek, “Buna sebebiyet veren kulüp ve yöneticilerimizin bir defa daha ‘Biz ne yaptık?’ diye düşünmesini istiyorum. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve lanetliyoruz. Bunun ilgili elbette federasyonumuzun, kurullarımızın, Türk adaletinin, kanunların ne cevap vereceğini de umutla bekliyoruz. İnşallah bu konuda gerekli adalet yerini bulur” şeklinde konuştu.

Olay sonrasında düzenlenen toplantıda, Türk futbolunun tüm paydaşlarının sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğine vurgu yapan İbanoğlu, yaşanan olayın futbol camiasında bir daha yaşanmamasını umduklarını belirtti. Hakem Halil Umut Meler ile görüştüğünü ifade eden İbanoğlu, Meler'in bilincinin yerinde olduğunu söyleyerek geçmiş olsun dileklerini iletti. Türk futbolunda yaşanan bu üzücü olayın ardından hukuki sürecin ve cezaların beklendiği belirtildi.

Editör: Kapadokya Medya