"Sonbahara Son Güller" Nevşehir'de sahnelenicek. "Sonbahara Son Güller" Nevşehir'de sahnelenicek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençlere Yönelik İşgücü Piyasası Destek Programı (NEET PRO)” isimli AB Programı kapsamında Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan  “Shape Your Future With AHİKA”  isimli proje ilişkin başvurular 21.08.2023 – 15.09.2023 tarihleri arasında Ahiler Kalkınma Ajansı proje başvuru platformu üzerinden alınmıştır. Söz konusu başvurulara ilişkin ön değerlendirme 15.09.2023 - 26.09.2023 tarihleri arasında tamamlanmıştı. 

Ön değerlendirme sürecinde adayların başvuru yeterlilik şartları ve adaylardan istenen gerekli dokümanlar incelenmiş, bu dokümanların doğruluğu ilgili kuruluşlar ve komisyon marifeti aracılığıyla kontrol edildi.  

Yapılan ön değerlendirme sonucunda toplam 214 başvurudan 111 başvuru kabul edilmiş, 103 başvuru ise yeterlilik şartlarını yerine getirmediğinden veya doküman eksikliğinden dolayı kabul edilmedi.  

Ön değerlendirme sonrası başvurusu kabul edilen ve proje eğitimi kabul sınavına girmeye hak kazanan adayların listesi kurumun internet sitesinde yayınlandı.