Vali Yiğitbaşı ile Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Organize Sanayi Bölgesindeki Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Sınıfları gezen Yiğitbaşı, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci'ye sarı renkli muhabbet kuşunu depremde kaybettiğini ve üzüldüğünü anlatan 4. sınıf öğrencisi Emir Altıntaş'a bir sürpriz yaptı.

Yiğitbaşı'nın hediye ettiği sarı renkli muhabbet kuşunu alan küçük çocuk, sevinç yaşadı.

Emir Altıntaş, "Adıyaman'dan geliyorum. Depremde kuşum ölmüştü. Bana yeni kuş hediye ettiler. Çok mutlu oldum. Yerini tutar mı bilmiyorum. Adını 'limon' koyacağım. Çünkü ölen kuşumun da adı limondu." dedi.

Yiğitbaşı da deprem bölgesinden Afyonkarahisar'a gelen 800'ün üzerinde öğrencinin eğitim öğretime başladığını belirtti.

Deprem yaralarının birlikte sarılacağına dikkat çeken Yiğitbaşı, "Sınıflarımızın güzel bir şekilde hazırlanması bizi mutlu etti. Ailelerimiz de bundan çok memnun. Az önce Emir isimli bir çocuğumuza, depremde kaybettiği muhabbet kuşuna benzer sarı renkli bir kuş hediye ettik. Sınıftaki diğer çocuklarımızın da benzer hikayeleri var. Sınıf olarak kuşa birlikte bakacaklar. Hayatlarının devam edeceğini göstermesi anlamında güzel de bir örnek oldu." dedi.

Yiğitbaşı ve beraberindekiler, depremzede öğrencilere kitap, defter gibi hediyeler vererek ziyaretini tamamlandı.

AA-20230221-30370080-30370079-AFYONKARAHISAR_VALISI_YIGITBASI_DEPREMZEDE_OGRENCIYE_MUHABBET_KUSU_HEDIYE_ETTI-min

AA-20230221-30370080-30370075-AFYONKARAHISAR_VALISI_YIGITBASI_DEPREMZEDE_OGRENCIYE_MUHABBET_KUSU_HEDIYE_ETTI-min