Depremin etkilediği halka ihtiyaç malzemelerinin götürülmesi için Hikmet Eğitim ve Kültür Vakfı üyesileri, off-road araçlarıyla hareket etti. Adıyaman'a ulaşan 5 araçlık ekip, kriz merkezinden gelen bilgiler ışığında hazırlanan malzemeleri afetzedelere verdi.

Hikmet Eğitim ve Kültür Vakfı üyelerinden Kasım Çakmaktaş, yaptığı açıklamada gönüllüler olarak depremin ilk saatlerinde arama kurtarma ekiplerindeki arkadaşlarıyla iletişime geçtiklerini ve ihtiyaç halinde bölgede görev yapacaklarını söyledi.

Adıyaman'da sel sonrası çocuk cesedi bulundu Adıyaman'da sel sonrası çocuk cesedi bulundu

Ayrıca Çakmaktaş, "Malzemelerimiz hazır şekilde 5 araçlık off-road ekibimizle çağrı yapılmasını bekledik. Çağrı üzerine yola çıktık. Hikmet Eğitim ve Kültür Vakfının birlikte çalıştığı İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfının Adıyaman'daki lojistik deposuna ulaştık. Burada malzemeyi araçlarımıza doldurduktan sonra yolları sıkıntılı, heyelandan çökmüş ve köprüleri zarar görmüş Adıyaman'ın en ücra köylerine ulaşmak için yola çıktık. Hedefimiz off-road donanımlı profesyonel araçlarımızla zor kış koşullarında ulaşımı zor olan köylere ve bu köylerdeki depremzedelere gerekli ilk yardımı ulaştırmaktı. Nitekim bizi lojistik merkezinin koordinatörlüğü eşliğinde Adıyaman'ın köylerine yönlendirdiler." dedi.