Bakan Karaismailoğlu, Adıyaman'ı ziyaret etti Bakan Karaismailoğlu, Adıyaman'ı ziyaret etti

Feci depremlerde çok sayıda binanın yıkıldığı Adıyaman'da, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, AFAD ile TOKİ koordinesinde, çadır ve konteynerlerden oluşan geçici barınma alanlarının kurulumu sürüyor.

Depremzedeler için oluşturulan Altınşehir Konteyner Kent'te ekipler, konteyner sayısının 1817'ye çıkarılması adına gece gündüz çalışıyor.

Çocuk oyun grubu, sağlık tesisi, kütüphane, mescit, derslik, kıraathane, çamaşırhane, basketbol sahası, yönetim ofisi ve rehabilitasyon merkezinin de yer aldığı alana şu ana kadar 823 konteyner yerleştirildi.

Altınşehir Konteyner Kent Koordinatörü Nurullah Geylani, ilk iki etapta kurulumu bitirilen 446 konteynere 1817 depremzedenin yerleştirildiğini aktardı.

Üçüncü bölgede de 377 konteyneri hazır hale getirdiklerini bildiren Geylani, "Konteynerler peyderpey geliyor. Altyapı ve zeminler tamamlandıkça konteynerleri yerleştiriyoruz. Bordür taşları yerleştiriyoruz. Buranın tamamının yapımı 15 gün içerisinde biter diye tahmin ediyoruz. Vatandaşlarımız mağdur olmasın diye gece gündüz çalışıyoruz. Mesaimiz yok, yeter ki milletimiz bir an önce yerleştirilsin." dedi.

AA-20230318-30605679-30605671-ADIYAMANDA_TAM_DONANIMLI_KONTEYNER_SAYISI_823E_ULASTI-min